03 Лют 2023, 17:01

Ініціатива Метінвесту «Рятуємо життя»: гуманітарна допомога, протезування та реабілітація постраждалих на війні українців

Гуманітарну ініціативу «Рятуємо життя» створила Група Метінвест у координації з Фондом Ріната Ахметова на початку російського вторгнення в Україну. Це відповідь компанії на потреби країни, регіонів і пересічних українців, що виникли внаслідок війни.

Нині ініціатива розвиває три напрями: надає гуманітарну допомогу, організовує протезування та фізичну реабілітацію постраждалих на війні українців та психологічну реабілітацію жінок і дітей. Пожертви від благодійників з-за кордону акумулює фонд Do it together.

З березня 2022 року «Рятуємо життя» допомагає українцям харчами та предметами першої потреби, а лікарням – медикаментами та обладнанням. Для цього організовано два хаби у Польщі, де збирають, сортують та готують до відправлення гуртові вантажі. У координації з урядом України їх доставляють до регіонів, де цієї підтримки потребують. Насамперед допомогу отримують вразливі категорії населення у Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій, Кіровоградській, Херсонській та Одеській областях.

З осені минулого року ініціатива опікується психологічною реабілітацією жінок і дітей, постраждалих унаслідок війни. «Рятуємо життя» долучилася до проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша». Співробітниці Метінвесту, дружини та діти працівників компанії, котрі пережили травми війни, проходять програму стабілізації емоційного стану.

На початку грудня 2022 року «Рятуємо життя» спільно з Проєктом підтримки протезування в Україні розпочала масштабну програму з протезування та реабілітації військових і мирних жителів України. Програма передбачає підготовку до протезування, встановлення протезів і подальше спостереження в українських клініках, а також фізичну й психологічну реабілітацію у спеціалізованих пансіонатах на заході України.

Гуманітарна ініціатива «Рятуємо життя» спрямована на фізичне та психологічне відновлення людей для побудови майбутнього. Проєкт допомагає українцям виживати завдяки харчовим продуктам, предметам першої потреби та лікам. «Рятуємо життя» займається психологічною реабілітацією жінок і дітей, а також протезуванням постраждалих на війні українців. Ми й надалі робитимемо все, щоб допомогу отримували ті, хто її потребує найбільше
Юрій Риженков
генеральний директор Групи Метінвест, голова Наглядової ради фонду Do it together

Від інших благодійних організацій «Рятуємо життя» відрізняють декілька чинників. Проєкт підтримує тісний зв’язок з українськими муніципалітетами й військовими адміністраціями, котрі знають все про нагальні потреби жителів регіонів, наближених до воєнних дій. У такий спосіб українці отримують саме ту допомогу, якої вони потребують найбільше.

Також фахівці проєкту добре розуміються на мотивації та очікуваннях європейських донорів. Ці знання допомогли розробити потрібні українцям та водночас цікаві благодійникам ініціативи.

Іще одна вагома відмінність – розвинена інфраструктура Метінвесту за кордоном. За допомогою співробітників компанії та вибудуваної логістики проєкт швидко зміг організувати постачання гуманітарної допомоги з Європи до України. Ба більше, зараз «Рятуємо життя» допомагає іншим європейським компаніям з логістикою та отримувачами допомоги в Україні.

Також проєкту став у пригоді досвід Фонду Ріната Ахметова, що допомагає українцям під час війни з 2014 року.

«Рятуємо життя» збирає пожертви за кордоном. Для просування ініціатив проєкт використовує соцмережі та сайти Метінвесту, а також власний портал, на якому регулярно публікує звіти та історії людей, котрим допомогла ініціатива.

Амбасадори проєкту – європейці з Програмної ради «Рятуємо життя», які працюють з іноземною аудиторією, будують репутацію проєкту та залучають донорів. До пошуку благодійників також долучилися закордонні співробітники й партнери Метінвесту.

Зрештою проєкт «Рятуємо життя» став однією з найбільших гуманітарних ініціатив в Україні та вже допоміг понад 400 тисячам українців. Від початку війни з-за кордону доставлено понад 4 000 тонн харчових продуктів і речей першої потреби. А українські лікарні отримали медикаменти, обладнання і витратні матеріали на понад 240 тисяч євро.

До ініціативи доєдналося майже 200 компаній та близько 300 благодійників зі всього світу – Німеччини, Італії, Польщі, Нідерландів, Іспанії, США, Великої Британії, Швейцарії, Греції, ОАЕ та інших країн. Загальна сума допомоги від донорів перевищила 2,3 млн євро.

Програма з протезування зараз налічує 28 українців: сім із них вже отримали тренувальні протези, а решта проходить лікування. Також «Рятуємо життя» і Проєкт підтримки протезування в Україні створюють україномовну онлайн-платформу для навчання фахівців, які опікуються людьми з ампутаціями.

Поза тим, проєкт допоміг першим 140 жінкам і їхнім дітям подолати травматичні переживання та відновитися.

«Рятуємо життя» продовжить дбати про українців під час війни та після перемоги України. Адже країна потребуватиме відновлення інфраструктури та житла, де знадобиться підтримка й експертиза соціально відповідального бізнесу.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео