20 Бер 2024, 14:11

«‎‎МХП Поруч»‎ із захисниками та їхніми сім’ями: комплексно, системно та 24/7

З початку повномасштабної війни понад 2 900 співробітників МХП пішли захищати нас на фронті — це понад 10% працівників з військовим досвідом. Ще весною 2022 року компанія почала підтримувати військовослужбовців-колег та напрацьовувати методологію програми «‎МХП Поруч‎»‎, що базується на індивідуальному супроводі та комплексній підтримці військових та ветеранів, а також їхніх родин та жителів громад. 

Проблеми з фізичним та ментальним здоров’ям, отриманням медичної допомоги та оформленням соціальних пільг, відсутність інклюзивного простору та адаптованого робочого місця для людей з інвалідністю. З такими труднощами, за результатами загальнонаціонального опитування «‎Рейтинг», найбільше стикаються ветерани, коли повертаються із зони бойових дій. Тож метою програми «‎МХП Поруч‎» є підтримка наших захисників та супровід у розв’язанні проблем. 

Поруч з військовими, коли йдуть на фронт

Грошове забезпечення та соціальний захист військовослужбовців є актуальними питаннями, які часто виникають під час служби. Компанія зберігає за мобілізованими працівниками робоче місце та заробітну плату, закриває запити підрозділу, у якому служить працівник і турбується про родину. За потреби надає медичний супровід, психологічну і матеріальну допомогу. Зокрема, з початку повномасштабної:

  • 1 млрд грн+ заробітної плати отримали військові та ветерани від МХП;
  • 34,3 млн грн+ надали на лікування, реабілітацію та матеріальну підтримку пораненим та сім’ям загиблих працівників.

Поруч з ветеранами, коли повертаються з війни 

Завдання програми «‎МХП Поруч‎» — створити всі умови, виділити ресурси та розбудувати систему для ефективної адаптації захисників до життя в родині, колективі, громаді. Тож одразу після повернення з фронту компанія забезпечує перевірку здоров’я, лікування та реабілітацію. Надає юридичну та психологічну підтримку. Допомагає з перенавчанням та адаптацією. За потреби створює нове робоче місце або посаду:

  • 280 ветеранів вже повернулися на роботу в МХП.

Поруч 24/7

Захисники особливо потребують консультацій щодо юридичної, психологічної та соціальної підтримки, лікування/реабілітації, професійної перепідготовки. Тож компанія створила Центр із взаємодії з військовими та ветеранами, який складається з координаторів. Частина з них мають бойовий досвід або ж раніше працювали з військовими та ветеранами. 

Центр із взаємодії з військовими та ветеранами

Крім цього, запустили цілодобову гарячу лінію — 4700, де захисники можуть повідомити про свої запити, потреби, проблеми та отримати консультацію щодо їх вирішення.

Також програму допомагають впроваджувати експерти з HR, КСВ, департаменту безпеки, охорони праці, психологи, юристи та спеціалісти із питань здоров’я та реабілітації, а також професійного навчання.

Поруч, коли необхідна підтримка родинам захисників

МХП спільно з психологами та Veteran Hub створює Групи підтримки — це безпечне місце, де родини отримують допомогу на різних етапах переживання складних життєвих ситуацій. Бо в компанії розуміють, що дім — перше місце, куди ветерани повертаються після служби. І, коли вдома чекають ті, хто вміє зрозуміти, підтримати та допомогти, — це прискорює процес реінтеграції. Групи підтримки для усіх учасників анонімні та безкоштовні. 

Родина ветерана Ігора Кумечка, переможця грантового конкурсу

Поруч з ветеранами-підприємцями

За соціологічними дослідженнями Українського ветеранського фонду, 64% фронтовиків хочуть бути підприємцями. Тож у межах програми підтримуємо грантами та експертизою у створенні власної справи. У квітні 2023 року МХП спільно зі стратегічним партнером БФ «‎МХП-Громаді» та УВФ ініціювали конкурс #Варто «‎РобиТИ своє‎» з бюджетом у 15 млн грн. У результаті, ветерани, їхні дружини та родини загиблих отримали фінансову підтримку від 500 тис. до 1,5 млн грн для започаткування та розширення власного бізнесу.

Відеоісторії про ветеранський бізнес дивіться тут.

Поруч з громадами

Підтримка розвитку ветеранських просторів у містах та селах країни — зараз у фокусі. Адже у ветеранських хабах можна отримати як юридичні та психологічні консультації, так і просто поспілкуватися із побратимами, колегами чи волонтерами. 

Ще одним важливим вектором програми є розвиток реабілітаційних центрів. Наприклад, у Миронівській лікарні водного лікування облаштували реабілітаційний зал, де захисники безоплатно можуть проходити реабілітацію та лікування під наглядом кваліфікованих фахівців. Тут спеціалізуються на лікуванні опорно-рухового апарату, захворювань шкіри, нервової системи та переломів. Реабілітацію вже пройшли понад 120 військових та ветеранів.

Поруч з партнерами та відповідальним бізнесом

МХП готова ділитися досвідом та експертизою з партнерами та бізнесом. Уже сформували методологію, що допоможе компаніям сконструювати власні програми реінтеграції. Також створили 2 посібники про адаптацію ветеранів в організаціях спільно з ACMP Ukraine та Мінекономіки та Korn Ferry. 

Такий комплексний та системний підхід відзначають як в Україні, так і в світі. Зокрема, торік програму «МХП Поруч» відзначили міжнародною нагородою International Business Culture Award як найкращу ініціативу із корпоративної соціальної відповідальності. 

Розкажіть друзям про новину

Нове відео