21 Бер 2024, 11:00

«На захисті краси України»: підготовка аеророзвідниць для ЗСУ

Широке застосування безпілотників у протистоянні російській навалі змінило традиційні уявлення світу про війну. Нині дрони використовують для аеророзвідки, ефективного винищення живої сили противника та техніки, яка коштує мільйони доларів. Коптери самі по собі — витратний матеріал, але, зважаючи на їх порівняно невелику вартість, — це доволі швидко відновлюваний ресурс. А от там, де не вистачає безпілотників, витратним матеріалом стають люди.

«На захисті краси України» — проєкт лінії магазинів EVA та благодійного фонду Dignitas з підготовки 100 аеророзвідниць для ЗСУ, що був реалізований у другій половині 2023 року. Проєкт передбачав спеціальне навчання жінок-військових, забезпечення їх необхідним обладнанням та амуніцією».

Вартість необхідного обладнання та організації навчального процесу для 100 майбутніх аеророзвідниць складала 8 000 000 грн. Щоб акумулювати потрібну суму, було оголошено збір на касах магазинів EVA та на сайті фонду Dignitas. Ще частину коштів було отримано шляхом відрахування мережею 1 грн з продажу кожної одиниці продукції торгових марок ABOUT та Patricia Ledo (власні торгові марки доглядової та декоративної косметики EVA).

За планами організаторів етап збору мав тривати три місяці, але вже за серпень-вересень 2023 року до нього долучилось так багато щедрих благодійників, що разом із внеском EVA з продажу ВТМ сума коштів на проєкт перевершила заплановану майже на 700 000 грн.

За 2 місяці проєкт акумулював 8 698 223 грн.

На касах EVA долучились понад 683 000 клієнтів, переказавши 7 229 223 грн.

Через сайт фонду Dignitas надійшло 406 658 грн від 705 благодійників.

Відрахування з продажів ABOUT та Patricia Ledo склали 1 062 342 грн.

Креативна платформа

Настільки швидкий збір суми, необхідної для реалізації проєкту, у EVA пов’язують не лише з актуальністю поставленої мети (підсилення аеророзвідки), але й з тим, що для ініціативи створили дуже вдалу креативну концепцію.

За час повномасштабного вторгнення це був перший благодійний проєкт, у межах якого ми співпрацювали не лише з надійним фондом, але й з креативною агенцією Gusev Art Lab, яка загорнула важливу соціальну місію в унікальну «обгортку». Це було необхідно. Адже кількість зборів, зокрема і зборів на дрони, величезна. Всі — однаково важливі. Тож залучати донатерів треба було не лише з точки зору раціонального бажання допомогти обороні України, а й емоційно. Бо саме на емоційному рівні ми могли додати проєкту унікальності.
Олександра Гнатик
керівниця PR-напряму EVA

Натхненням для назви стала краса України, яка сьогодні потребує захисту. Це не тільки особливі місця, але й особливі для кожного люди і всі неповторні моменти, які ми проживаємо на своїй землі. Дизайн та стилістика проєкту з ключовим елементом — квітка-дрон — були творчо запозичені в українських художників, що створювали обкладинки канадсько-українського журналу «Жіночий світ».

Комунікації

Всі етапи проєкту активно висвітлювались у ЗМІ, телеграм-каналах, на сайтах та в соцмережах EVA і Dignitas. Для посилення комунікації до неї долучили селебріті, блогерів та інфлюенсерів: Руслана Лижичко (співачка), ONUKA (співачка), MamaRika (співачка, блогерка), Марія Берлінська (волонтерка, блогерка) тощо. Серед донатерів щотижня проводили розіграші подарунків, де зокрема були футболки з автографом Валерія Залужного.

Результати

Попри завершення збору наприкінці вересня, найвідповідальніша частина проєкту, навчання аеророзвідниць, триває й зараз. Необхідний курс вже успішно пройшли 49 військовослужбовиць. Він розрахований на 33 дні, але йому передує тривалий і відповідальний процес відбору кандидаток та узгодження з командуванням. Лиш після отримання необхідних дозволів курсантки приступають до навчання, де освоюють прошивку, налаштування та ремонт обладнання, тактичну медицину та мінну безпеку.  Успішно склавши іспит, випускниці курсу отримують по 2 ударних дрони, пульт з набором батарей, спеціальні окуляри, тактичний рюкзак «дроновода», підсумок під магазин та захисну амуніцію.

Дізнатись більше про мотивацію стати аеророзвідницею та процес навчання можна з особистої історії Тетяни, яка опанувала FPV завдяки проєкту «На захисті краси України».

Розкажіть друзям про новину

Нове відео