19 Бер 2024, 13:52

«Скарбничка здоровʼя»: як проєкт Благодійного фонду «МХП-Громаді» об’єднав громади, лікарів та бізнес

Проєкт Благодійного фонду «МХП-Громаді» «Скарбничка здоровʼя» — приклад того, коли корисна ініціатива здатна масштабуватися, обʼєднавши лікарів, бізнес, громади та благодійників довкола актуальної проблеми — медичних послуг для дітей у деокупованих та прифронтових регіонах.

Окупація, переїзди через війну, перебування під обстрілами, повітряні тривоги та хронічний стрес негативно впливають на здоров’я українських дітей. Розуміючи, що внаслідок повномасштабної війни низка медичних закладів були зруйновані, а попит на медичні послуги у громадах постійно зростає, Благодійний фонд «МХП-Громаді» спільно з Національною дитячою спеціалізованою лікарнею «Охматдит» МОЗ України реалізував проєкт «Скарбничка здоров’я».

Одночасно суть і унікальність цього проєкту в тому, що якщо діти в громадах не мають можливості отримати якісні медпослуги, то медпослуги мають їхати до них. Для цього понад 20 фахових лікарів з «Охматдиту» на 1-2 дні виїжджають зі своїм обладнанням у віддалені регіони. Там проводять комплексний огляд, роблять необхідні аналізи, на основі результатів яких дають рекомендації чи призначають лікування.
Тетяна Волочай
директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді»

У громади виїжджають такі лікарі: педіатри, гематологи, ортопеди, хірурги, урологи, гінекологи, психологи, кардіологи, ендокринологи, неврологи, гастроентерологи, алергологи, окулісти, ЛОР-спеціалісти, стоматологи, лікарі функціональної діагностики та лабораторної служби, які проводять огляди, що дозволяють своєчасно діагностувати захворювання дітей і запобігати розвитку ускладнень.

Початок проєкту

Історія співпраці Фонду та «Охматдиту» розпочалася в грудні 2022 року. Знайомство відбулося в місті Миронівка Київської області. Туди лікарі «Охматдиту» виїжджали на запрошення громади. На той момент медики працювали на деокупованих територіях на власному ентузіазмі. Але спільно з Фондом «МХП-Громаді» ініціатива лікарів масштабувалася у проєкт «Скарбничка здоровʼя» та поширилася не тільки на деокуповані території, а й віддалені та прифронтові регіони.

Зокрема, для ефективних медоглядів Фонд придбав новітні аналізатори для швидкого визначення результатів аналізу крові. Наразі це обладнання не тільки подорожує разом з лікарями на деокуповані території або в невеликі населені пункти, але й використовується у дитячій лікарні «Охматдит».

Аналізи, які проводять на місцях виїзні медичні бригади «Скарбнички здоров’я», дають змогу виявляти захворювання крові, зокрема анемію, тромбоцитопенію, недоброякісні процеси у кровотворній системі та лімфатичних вузлах. Пацієнти отримують консультативні висновки з діагнозом попереднім або встановленим та рекомендації щодо лікування.

Масштабування та залучення партнерів

Загалом за рік проєкту з лютого 2023-го по лютий 2024 року в межах проєкту «Скарбничка здоровʼя» лікарі спільно з благодійниками БФ «МХП-Громаді» провели 15 виїзних консультацій у деокупованих, прифронтових та віддалених громадах у чотирьох областях країни: Київській, Вінницькій, Черкаській, Дніпропетровській. Повне обстеження отримали більш як 3400 дітей, з них — 115 були скеровані на стаціонарне лікування.

Наразі в межах проєкту медичну допомогу отримують малозабезпечені родини, діти з особливостями розвитку, переміщені особи із зони бойових дій, а також ті діти, які втратили батьків через війну. Організація виїздів відбувається в тісній взаємодії з медичними установами на місцях, які допомагають завчасно підготувати списки дітей на огляд.

Окрім того, цьогоріч проєкт масштабувався та об’єднав інших благодійників: до останніх виїздів, які відбулися у Макарові Київської області, долучилися колеги з Благодійного фонду «Діти Героїв».

Це селище постраждало через активні бойові дії, які велися тут навесні 2022-го. Протягом місяця окупації ворог вбив понад 200 людей, зруйнував приватні домівки та цивільну інфраструктуру, зокрема й місцеву амбулаторію. Й особливо незахищеними лишилися діти, які втратили батьків й наразі не отримують державної допомоги, адже їхні батьки не були військовими. Вони — підопічні «Діти Героїв», у співпраці з яким вдалося оглянути близько 100 діток, які втратили батьків через велику війну.  

І на додаток після таких виїздів менеджери Благодійного фонду «МХП-Громаді» спільно з лікарями ініціювали кампанію #нечекайзчекапом, у межах якої закликають батьків частіше водити дітей на профілактичні огляди. Адже стрес та війна провокують хвороби, які складно виявити на ранній стадії в дітей, навіть якщо вони не проживають біля лінії фронту чи не були в окупації. Тому, щоб убезпечити й зберегти дитяче здоров’я — провідні медики України закликають українців не чекати з перевіркою та записуватися на медогляди дітей.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео